Big_Smile
اصلاح طرح لبخند
۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۴
۳دندان‌پزشک در جمع برگزیدگان هفدهمین جشنواره ابن‌سینا
۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۴
نمایش همه

حاشیه‌های انتشار خبر انجام جراحی فک بدون داروی بیهوشی و بی‌حسی در مشهد

«این روش جراحی بسیار عجیب است و شاید کمتر کسی در مورد آن شنیده باشد. عمل جراحی با هیپنوتیزم در مشهد اتفاقی است که اخیرا رخ داده است…»متن بالا شرح انجام یک عمل جراحی پیچیده مغز یا قلب یا ارتوپدی نیست بلکه توضیحی است که یکی از سایت‌های خبری در شرح خبر انجام یک جراحی دهان با استفاده از هیپنوتیزم در مشهد منتشر کرده است. خبرگزاری ایرنا روز سوم بهمن ۹۴ ازانجام یک عمل جراحی در دانشکده دندان‌پزشکی مشهد، خبر داد که بدون استفاده از داروی بیهوشی یا بی‌حسی، و با استفاده از هیپنوتیزم انجام شده است. این خبر به شکل عجیبی در سایت‌های خبری و سرگرمی مورد استقبال قرار گرفت و با تیتر «جراحی فک بدون داروی بیهوشی و یا بی‌حسی در مشهد انجام شد+ عکس» بازنشر شد. بازتاب خبر در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و تلگرام نیز بسیار گسترده بود و انبوهی از کاربران با انتشار خبر انجام عمل جراحی فک بدون بی‌حسی، از امکان رهایی از یکی از کهن‌ترین ترس‌های درمان دندان‌پزشکی یعنی آمپول بی‌حسی ابراز خوشحالی کردند. هرچند دو روز پس از انتشار خبر، یکی از دندان‌پزشکان حاضر در این جراحی با اشاره به مبالغه‌آمیز بودن محتوای خبر تاکید کرد: این جراحی به عنوان اولین جراحی با استفاده از هیپنوتیزم در تاریخ دندانپزشکی محسوب نمی گردد و کاربرد هیپنوتیرم در دندانپزشکی سابقه علمی طولانی‌ای دارد. اصل خبر را بخوانید:نخستین عمل جراحی فک با روش هیپنوتیزم در مشهدمشهد- ایرنا- متخصصان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای نخستین بار موفق به انجام عمل جراحی فک با استفاده از روش بی دردی القایی با استفاده از هیپنوتیزم شدند.دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه گزارش داد: این عمل جراحی با همکاری دکتر ‘مهدی فتحی’ دانشیار بیهوشی و دکتر ‘مجید عشق پور’ دانشیار جراحی فک این دانشگاه بدون استفاده از داروی بیهوشی یا بی حسی، در محل دانشکده دندانپزشکی مشهد انجام شد.دانشیار بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص گفت: عمل جراحی فک با استفاده از روش هیپنوتیزم و با القای تصویرسازی ذهنی بی دردی، بدون دارو بر روی بیمار صورت گرفت.دکتر مهدی فتحی افزود: در تمام مراحل عمل جراحی بیمار بی دردی کامل داشت و در پیگیری ۲۴ ساعت بعد از عمل نیز علامتی از درد از سوی بیمار ابراز نشد.وی ادامه داد: این روش در بیمارانی که به هر دلیلی امکان استفاده از داروهای بیحس کننده را ندارند یا به دلیل ترس مفرط از اعمال دندانپزشکی، با مشکل بهداشت دهان و دندان مواجه هستند بسیار کارآمد است.دانشیار بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون ایران از جایگاه بالایی در کاربرد علم هیپنوتیزم در درمان بیماریها در سطح آسیا برخوردار است.گروه هیپنوتیزم دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکنون به موفقیتهای زیادی در زمینه کاربرد هیپنوتیزم در درمان بیماریهای مختلف دست یافته است.همچنین نخستین کنگره بین المللی ‘هیپنودونتیک‘ با محور کاربرد هیپنوتیزم در دندانپزشکی با همکاری انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مهر ماه سال آتی برگزار خواهد شد. واقعیت خبر جنجالی:خبرنگار ما برای پیگیری محتوای این خبر با دکتر مجید عشق‌پور گفتگو کرد.در این تماس تلفنی ایشان ابراز داشتند که این سلسله جراحی ها به صورت پروپوزال اجرا و در حقیقت جراحی دندان‌های عقل میباشد با توجه به سابقه علمی کاربرد هیپنوتیرم در دندانپزشکی این جراحی به عنوان اولین جراحی در تاریخ دندانپزشکی محسوب نمی گردد و مستندات فیلم‌های موجود جراحی دندانهای نهفته جراحی پریو و… دارای سابقه طولانی می‌باشد.

«این روش جراحی بسیار عجیب است و شاید کمتر کسی در مورد آن شنیده باشد. عمل جراحی با هیپنوتیزم در مشهد اتفاقی است که اخیرا رخ داده است…»
متن بالا شرح انجام یک عمل جراحی پیچیده مغز یا قلب یا ارتوپدی نیست بلکه توضیحی است که یکی از سایت‌های خبری در شرح خبر انجام یک جراحی دهان با استفاده از هیپنوتیزم در مشهد منتشر کرده است.

خبرگزاری ایرنا روز سوم بهمن ۹۴ ازانجام یک عمل جراحی در دانشکده دندان‌پزشکی مشهد، خبر داد که بدون استفاده از داروی بیهوشی یا بی‌حسی، و با استفاده از هیپنوتیزم انجام شده است.

این خبر به شکل عجیبی در سایت‌های خبری و سرگرمی مورد استقبال قرار گرفت و با تیتر «جراحی فک بدون داروی بیهوشی و یا بی‌حسی در مشهد انجام شد+ عکس» بازنشر شد. بازتاب خبر در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و تلگرام نیز بسیار گسترده بود و انبوهی از کاربران با انتشار خبر انجام عمل جراحی فک بدون بی‌حسی، از امکان رهایی از یکی از کهن‌ترین ترس‌های درمان دندان‌پزشکی یعنی آمپول بی‌حسی ابراز خوشحالی کردند.

هرچند دو روز پس از انتشار خبر، یکی از دندان‌پزشکان حاضر در این جراحی با اشاره به مبالغه‌آمیز بودن محتوای خبر تاکید کرد: این جراحی به عنوان اولین جراحی با استفاده از هیپنوتیزم در تاریخ دندانپزشکی محسوب نمی گردد و کاربرد هیپنوتیرم در دندانپزشکی سابقه علمی طولانی‌ای دارد.

اصل خبر را بخوانید:
نخستین عمل جراحی فک با روش هیپنوتیزم در مشهد
مشهد- ایرنا- متخصصان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای نخستین بار موفق به انجام عمل جراحی فک با استفاده از روش بی دردی القایی با استفاده از هیپنوتیزم شدند.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه گزارش داد: این عمل جراحی با همکاری دکتر ‘مهدی فتحی’ دانشیار بیهوشی و دکتر ‘مجید عشق پور’ دانشیار جراحی فک این دانشگاه بدون استفاده از داروی بیهوشی یا بی حسی، در محل دانشکده دندانپزشکی مشهد انجام شد.
دانشیار بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص گفت: عمل جراحی فک با استفاده از روش هیپنوتیزم و با القای تصویرسازی ذهنی بی دردی، بدون دارو بر روی بیمار صورت گرفت.
دکتر مهدی فتحی افزود: در تمام مراحل عمل جراحی بیمار بی دردی کامل داشت و در پیگیری ۲۴ ساعت بعد از عمل نیز علامتی از درد از سوی بیمار ابراز نشد.
وی ادامه داد: این روش در بیمارانی که به هر دلیلی امکان استفاده از داروهای بیحس کننده را ندارند یا به دلیل ترس مفرط از اعمال دندانپزشکی، با مشکل بهداشت دهان و دندان مواجه هستند بسیار کارآمد است.
دانشیار بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون ایران از جایگاه بالایی در کاربرد علم هیپنوتیزم در درمان بیماریها در سطح آسیا برخوردار است.
گروه هیپنوتیزم دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکنون به موفقیتهای زیادی در زمینه کاربرد هیپنوتیزم در درمان بیماریهای مختلف دست یافته است.
همچنین نخستین کنگره بین المللی ‘هیپنودونتیک‘ با محور کاربرد هیپنوتیزم در دندانپزشکی با همکاری انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مهر ماه سال آتی برگزار خواهد شد.

واقعیت خبر جنجالی:
خبرنگار ما برای پیگیری محتوای این خبر با دکتر مجید عشق‌پور گفتگو کرد.
در این تماس تلفنی ایشان ابراز داشتند که این سلسله جراحی ها به صورت پروپوزال اجرا و در حقیقت جراحی دندان‌های عقل میباشد با توجه به سابقه علمی کاربرد هیپنوتیرم در دندانپزشکی این جراحی به عنوان اولین جراحی در تاریخ دندانپزشکی محسوب نمی گردد و مستندات فیلم‌های موجود جراحی دندانهای نهفته جراحی پریو و… دارای سابقه طولانی می‌باشد.

برگرفته شده از وب سایت خبری دندانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *